Rychlý kontakt

Klub chovatelů Collií a Sheltií
Londýnská 814/19
120 00 Praha 2

Lenka Petrášková - jednatelka
mobil: 775 112 866
e-mail: simplemails@seznam.cz

Členství 2017

Členské poplatky 2017:
300,- Kč stávající člen
350,- Kč nový člen
Splatné do 31.3.2017 (datum připsání na účet Klubu)!!!

Číslo účtu - FioBanka

2600371883/2010

Účet je transparentní!


VARIABILNÍ SYMBOL = vaše členské číslo

SPECIFICKÝ SYMBOL = 111 - členské poplatky

Změnili jste své kontaktní/osobní údaje? informujte o tom prosím matriku klubu prostřednictvím tohoto formuláře

Poplatky

Číslo účtu - FioBanka

2600371883/2010


VARIABILNÍ SYMBOL
= vaše členské číslo

SPECIFICKÝ SYMBOL = typ platby dle tohoto klíče:
111 - členské poplatky
222 - inzerce v Magazínu, katalogu výstavy, na webu
333 - vrhy, krycí poplatky
444 - výstavní poplatky (není-li v propozicích uvedeno jinak)
555 - bonitace
666 - zálohy / vyúčtování záloh
888 - klubový kalendář, výroční zpravodaj
999 - dar, sponzoring

Pokud chcete platit více položek v jedné sumě, uvedete např.: 111333 (členské + poplatek za vrh)

Jakékoli dotazy týkající se plateb ráda zodpovím,
Martina Součková

PŘEREGISTRACE ...

Chystáte se na bonitaci? Nevíte, co pak?
Využijte služby nabízené naším Klubem a informujte se na možnost hromadné přeregistrace: 
- proti potvrzení doručíme PP Vašeho pejska  na hlavní plemennou knihu (HPK) společně s ostatními
- HPK tak může provést přeregistraci i mimo úřední dny (út a st), čímž se výrazně urychlí celý proces
- Vy ušetříte vlastní čas, který byste trávili cestou a čekáním na ČMKU,
- případně peníze za poštovné, pokud byste nemohli doručit PP na HPK osobně
- PP Vám přijde domů na dobírku v nejkratším možném termínu smile 
- na Vás tedy bude si zásilku akorát důkladně zkontrolovat!

Aktualizace

11.10.2017Výstavy KLV+SV

28.9.2017

Speciální výstava

Mladá Boleslav (70.)

Výsledky


Kontakt: dogofficeCZ@gmail.com

(Kracíková Vilemína)

Klubové soutěže

Výstavní pes roku

Sportovní pes roku

Klubové šampionáty

Důležité připomínky

Vemte na vědomí/nezapomeňte že:

Dbejte na včasné doručení přihlášek vrhu správkyni dílčí plemenné knihy! Sankce za porušení pravidel se zpřísňují... neuskutečníte-li podání včas, čeká Vás postih ve výši 300,- Kč za každé opožděné podání! 

Dle rozhodnutí ČMKU budou do PP psa nadále zapisovány jen výsledky gen. vyšetření z akreditovaných laboratoří, jejichž seznam je k dispozici ZDE

 Genealogie - provádíte-li u svých psů v Genealogii změny, nezapomeňte, že je třeba zaslat také naskenované doklady potvrzující údaje, které vkládáte!

Pokud doklady ( protokoly o vyšetření, certifikáty, potvrzení o vykonaných zkouškách atd.) nezašlete, změny u vašeho psa nebudou potvrzeny!

 

Magazín

Máte-li jakoukoliv zajímavost ze světa našich plemen, případně o zdravotních zajímavostech, které se mohou týkat i našich plemen, neváhejte se s námi o ně podělit.

Zvláště uvítáme veškerý obrazový materiál z výstav a dalších akcí, na kterých se prezentují naše plemena!

Kontaktní osobou pro Magazín je:

Mlada Svobodová, Speřice 7, 39601 Humpolec
Tel: 565 546 618, mob: 604 450 048
svobodova001@quick.cz

Původní web

Na tomto odkazu naleznete původní webové stránky KCHCS.

IndexVýstavní pes roku

Jak se soutěže zúčastnit za rok 2016?

Uzávěrka soutěže je 15.1.2017

1) buď se zaregistrovat do 15.1. 2017 (včetně) do Online programu Pes roku KCHCS a vyplnit výsledky svého/svých psa/psů dle Návodu pro vyplnění online programu Pes roku (ke stažení zde ve formátu pdf). Doporučujeme si návod stáhnout než začnete s programem pracovat. Sice je program hodně intuitivní, ale je dobré vědět, jaké funkce má.

2) nebo pro přihlášení nejlépe do konce prosince (nejpozději do 10.1.2017) vyplnit tuto tabulku (údaje o psovi vyplňte pouze na prvním listu, na dalších vypište výsledky výstav dle třídy psa) a odeslat emailem garantům pouze tuto tabulku a kopie posudků zaslat v papírové podobě obyčejnou poštou nebo po dohodě s garantem doporučeně!!! Poštou se zasílají tyto potvrzení výsledků výstav (kopie posudků, v případě titulů ze závěrečných soutěží potvrzení od pořadatele) garantovi za plemeno (pro šeltie Šárka Dreslerová, pro kolie dlouhosrsté a za krátkosrsté Veronika Kučeriková ). Garanti zkontrolují a zapíší výsledky jednotlivých psů a výsledky jsou každoročně zveřejněny na členské schůzi, na webu v online programu a v Magazínu.

Pes_roku_pravidla

Upozornění - Členi, kteří nezaplatili plnou výši příspěvků a zápisného (jedná se o členy, kteří uhradili po 31. 3. 2015, tudíž jejich členství bylo v souladu se stanovami ukončeno a musí se hlásit do Klubu znovu, tj. zaplatit znovu i zápisné), nemohou vstoupit do soutěže dříve než uhrazením zápisného. Jako datum uhrazení členských příspěvků budou tito členi uvádět datum poslání členského příspěvku, nikoli doplatku zápisného.

Pes_roku_pravidla

Výsledky soutěže Pes roku
Průběžné výsledky naleznete na tomto odkazu Výsledky Pes roku KCHCS


Jak se soutěže zúčastnit za rok 2013?1) buď se zaregistrovat do 31.12 2013 (včetně) do Online programu Pes roku KCHCS a vyplnit výsledky svého/svých psa/psů dle Návodu pro vyplnění online programu Pes roku (ke stažení zde ve formátu pdf). Doporučujeme si návod stáhnout než začnete s programem pracovat. Sice je program hodně intuitivní, ale je dobré vědět, jaké funkce má.

2) nebo pro přihlášení nejlépe do konce listopadu (nejpozději do 20.12.2013) vyplnit tuto tabulku (údaje o psovi vyplňte pouze na prvním listu, na dalších vypište výsledky výstav dle třídy psa) a odeslat emailem garantům pouze tuto tabulku a kopie posudků zaslat v papírové podobě obyčejnou poštou nebo po dohodě s garantem doporučeně!!! Poštou se zasílají tyto potvrzení výsledků výstav (kopie posudků a kartiček, v případě titulů ze závěrečných soutěží potvrzení od pořadatele nebo odkaz na oficiální výsledky výstavy) garantovi za plemeno (pro šeltie Šárka Dreslerová, pro kolie dlouhosrsté a krátkosrsté Hanka Vančová). Garanti zkontrolují a zapíší výsledky jednotlivých psů a výsledky jsou každoročně zveřejněny na členské schůzi, na webu v online programu a v Magazínu.

Pravidla soutěže Pes roku 2013.

Upozornění - Členi, kteří nezaplatili plnou výši příspěvků a zápisného (jedná se o členy, kteří uhradili po 24. 3. 2013, tudíž jejich členství bylo v souladu se stanovami ukončeno a musí se hlásit do Klubu znovu, tj. zaplatit znovu i zápisné), nemohou vstoupit do soutěže dříve než uhrazením zápisného. Jako datum uhrazení členských příspěvků budou tito členi uvádět datum poslání členského příspěvku, nikoli doplatku zápisného.

Seznam pro účely soutěže Pes roku Seznam_clenu_kchcs_k_13-9-2013_pes_roku-1

Výsledky soutěže Pes roku
Průběžné výsledky naleznete na tomto odkazu Výsledky Pes roku KCHCS.


Co je pes roku?

Pes roku je klubová soutěž, kterou každoročně, od roku 1996 vyhlašuje Klub chovatelů Collií a Sheltií (dříve Klub chovatelů Collií a Sheltií Praha) pro každé plemeno (kolie dlouhosrstá, kolie krátkosrstá a šeltie) zvlášť. Vyhlašovaná je pro kategorie štěňat, dorostu, veteránů (společně pro psy a feny), mladých a dospělých (psi a feny jsou vyhodnocováni zvlášť) a na základě výsledků jedinců ze stejných chovatelských stanic se vyhodnocuje ještě nejlepší chovatelská stanice.

Pravidla - podmínky soutěže
Podmínky pro účast jsou uvedeny v aktualizovaných Pravidlech pro rok 2012 ( + Příloha 1 - z důvodu velikosti je daná zvlášť). Oproti předchozímu ročníku jsou tato pravidla rozšířena o možnost vyhodnocení soutěže v online programu (v souladu s usnesením členské schůze).


Jak se soutěže zúčastnit za rok 2012?

Do 28. 2 2013 (včetně) je nutno:

1) buď se zaregistrovat do Online programu Pes roku KCHCS  a vyplnit výsledky svého/svých psa/psů dle Návodu pro vyplnění online programu Pes roku (ke stažení zde ve formátu pdf). Doporučujeme si návod stáhnout než začnete s programem pracovat. Sice je program hodně intuitivní, ale je dobré vědět, jaké funkce má.

2) nebo pro přihlášení vyplnit tuto tabulku (údaje o psovi vyplňte pouze na prvním listu, na dalších vypište výsledky výstav dle třídy psa) a odeslat emailem garantům pouze tuto tabulku a kopie posudků zaslat v papírové podobě obyčejnou poštou nebo po dohodě s garantem doporučeně!!! Poštou se zasílají tyto potvrzení výsledků výstav (kopie posudků a kartiček, v případě titulů ze závěrečných soutěží potvrzení od pořadatele nebo odkaz na oficiální výsledky výstavy) garantovi za plemeno (pro šeltie Šárka Dreslerová, pro kolie dlouhosrsté Jitka Gogolínová, pro kolie krátkosrsté Lenka Ajmová. Garanti zkontrolují a zapíší výsledky jednotlivých psů a výsledky jsou každoročně zveřejněny na členské schůzi, na webu v online programu a v Magazínu.

Výsledky soutěže Pes roku
Průběžné výsledky naleznete na tomto odkazu Výsledky Pes roku KCHCS.

Podrobná pravidla platná pro rok 2012 naleznete zde. ( + Příloha 1 - z důvodu velikosti je daná zvlášť).
Doporučujeme si je před odesláním prostudovat!

Po upozornění Evy Náhlovské přišlo ještě upozornění od garanta DK Jitky Gogolínové na další nečleny, kteří nebyli v roce 2011 členy, tudíž jim nemohou být počítány výstavy od začátku roku 2012 jako řádným členům.
Seznam tedy upraven a noví členi jsou rozlišeni na ty úplně nové (tj. nikdy nebyli v KCHCS členy), opakovaně členy, kteří nezaplatili v roce 2011 členské poplatky(*) a ty členy, kteří zaplatili v roce 2012 po řádném termínu, tedy po 31.3.2012(**).
V případě dalších šotků se prosím obracejte na matrikářku případně hospodářku Klubu (pro dohledání plateb).

Nadále platí, že u řádných členů, kteří zaplatili v termínu do 31.3.2012 je jako datum vstupu do klubu uvedeno datum 1.1.2012.
U nových členů a členů, kteří v roce 2011 nebyli členi a těch, kteří byli, ale zaplatili v roce 2012 po termínu 31.3.2012 je napsáno Nový člen*, ** - tito vyplní obě kolonky stejným datem, tedy tím, kdy uhradili členské poplatky v roce 2012.
Upravený seznam ke stažení ZDE.


Vznik a historie soutěže

Za nápadem připravit a odstartovat tuto soutěž stály paní Mlada Svobodová (šeltie z Ďáblovy studánky) a Vilemína Kracíková, které připravily prvotní podklady, na základě kterých byla stanovena pravidla. Na dalším rozvoji této prvotní myšlenky mají lví podíl Michaela a Josef Ouředníkovi a jsou to právě oni, kteří rok co rok obětavě sčítají body dlouhosrstek i krátkosrstek. O šeltičky se stará paní Svobodová.

Poprvé byla tato soutěž vyhlášena redakcí Magazínu Collie a Sheltie v roce 1996 jako "Otevřená bodovací soutěž o nejúspěšnějšího psa/fenu výstavní sezóny" výhradně pro interní potřebu Klubu. Započítávány byly výsledky CAC a CACIB výstav z ČR; zahraniční výsledky mohly být započteny v případě, že majitel psa zaslal potřebné doklady (umístění, udělený titul).
V roce 1996 byly zveřejněny kompletní výsledky všech psů daných plemen, pro psy a feny zvlášť a z nich vyhlášeni pouze vítězové kategorie dospělých a mladých, psi a feny zvlášť. V roce 1997 byly rovněž zveřejněny kompletní výsledky, ale už pro kategorii mladých a dospělých, na základě čehož se pak vyhlašovaly kategorie Pes roku, Fena roku, Mladý pes roku a mladá fena roku a nově i Nejúspěšnější chovatelská stanice podle výsledků jednotlivých zvířat.

V roce 1999 se přešlo na nový bodovací systém (body za jednotlivé tituly se nesčítaly, ale k nejvyššímu dosaženému titulu byl přidělen jedinečný počet bodů) a byla stanovena pevná pravidla pro bodování jedinců startujících v průběhu sezony jak ve třídě mladých, tak ve třídách dospělých; pro započtení výsledku ze zahraniční výstavy určena podmínka (započtou se těm jedincům, kteří alespoň na jedné výstavě v ČR získali v daném roce hodnocení výborný).

V roce 2000 byly poprvé navíc vyhlášeny kategorie dorostu a veteránů (pro psy a feny společně) a konečně v roce 2002 byla zveřejněna nová bodovací tabulka pro hodnocení soutěže, podle níž se postupuje dodnes. Opět se přistoupilo ke sčítání bodů za jednotlivé získané tituly a došlo i k odstupňování bodové škály dle druhu výstavy (oblastní, krajská, národní, klubová a speciální, mezinárodní, evropská a světová). Rovněž byla zmírněna podmínka pro zahraniční výstavy - je třeba zaslat kopii posudku a ocenění (totéž platí pro oblastní a krajské výstavy).

Soutěž Pes roku se za svou historii natolik vžila do povědomí členů Klubu, že mnoho majitelů kolií a šeltií místo Pes/Fena roku hrdě uvádí označení Top Collie.

-vi.k-

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky